veliava

„Viską saugok, atmintie“ – tikros istorijos iš aktorių lūpų

 

Balandžio 16 d. 18 val. Lietuvos teatro sąjungoje sostinės publika išvys aktoriaus Česlovo Stonio literatūrinę kompoziciją „Viską saugok, atmintie“.

 Kompozicijoje „Viską saugok, atmintie“ aktoriai Saulius Sipaitis, Pranas Zaremba ir Česlovas Stonys prisimins Lietuvos didvyrius, žuvusius, kentėjusius bei tautos budelius. Bus skaitomi Antano Rūko, Vytauto Cinausko, Jurgio Zauerveino, Andriaus Vištelio, Justino Marcinkevičiaus ,Vytauto Bložės, Kęstučio Genio eilėraščiai, dainuojamos partizanų dainos.

Č. Stonys sakė, kad pradžioje kompoziciją norėjęs pavadinti „Banditai“. Kai tai pasakė vienai pažįstamai, ta nustebusi paklausė, apie kokius banditus jis kalbės: „Aš krūptelėjau, negi dar yra žmonių, kurie 29-aisiais nepriklausomybės metais nežino, kas buvo banditai? Pagalvojau, kad tokių nežinančių gali būti ir daugiau, todėl kompoziciją pavadinau „Viską saugok, atmintie““. Pasak aktoriaus, šis  kūrinys yra absoliučiai dokumentinis, jame nėra nieko išgalvoto. Pateikiami tik faktai, skaitomi dokumentai, leidžiami garso įrašai su banditų kalbų ištraukomis, dainuojamos to meto dainos, taip pat ir rusiškos, skanduojami idiotiški komunistiniai lozungai. Įvardinti ir svarbiausi tautos budeliai, melo skleidėjai: Josifas Stalinas, Antanas Sniečkus, Justas Paleckis, Kazys Preikšas, Petras Raslanas, Henrikas Zimanas, Domas Rocius.

Kompozicijoje išryškinta mintis, kad pavojus laisvei dar išlieka didelis. „Kadaise dainavome – pabudome ir kelkimės. Pabudome visi, bet ar visi atsikėlėme? Dar daug Lietuvoje tarybų Lietuvos, daug jos besiilginčių. Todėl mes kalbame ir sakome – tauta, neprarask atminties! Kad mūsų neįveiktų niekas“, – sako vakaro sumanytojas Č. Stonys.

 

Renginio bilieto kaina 4 eur.

 


'„Viską saugok, atmintie“ – tikros istorijos iš aktorių lūpų' nėra komentarų

Būk pirmas parašęs komentarą!

Ar norėtumėte pasidalinti savo mintimis?

Jūsų el. paštas nebus publikuojamas.

@2021 Lietuvos Teatro Sąjunga | Visos teises saugomos