544e3d5975946

Poetinis vakaras su Algirdu Latėnu

Teatro ir kino aktorius, režisierius Algirdas Latėnas kviečia į savo kūrybos vakarą balandžio 29 dieną (pirmadienį), 18 val., Lietuvos teatro sąjungoje.

Parengtoje vakaro programoje žiūrovai išgirs šmaikščias, aukštaičių tarme skaitomas Antano Strazdo eiles ir vieno talentingiausių pokario rašytojų P. Širvio eilėraščius. Lietuvių literatūros klasikiniu palikimu tapusi šių liaudies dainių kūryba šiandien yra tarsi atsvara kasdienybę užliejusiai paviršutiniškai kultūrai.

„Su Pauliaus Širvio „Beržu“ stojau į tuometę Lietuvos valstybinę konservatoriją, aktorinio meistriškumo specialybę; man atrodo, P. Širvys savotiškai padėjo man įstoti. O jau studijų metais buvo užduotis paruošti ką nors iš mūsų XX a. pradžios lietuvių poetų kūrybos. Paėmiau vieną Antano Strazdo giesmę ir su ja labai ilgai kankinausi, niekaip ji man nepavyko… Augau pas senelius, gerai žinojau tarmę ir ėmiau, jos paisydamas, skaityti savo pasirinktą kūrinį. Jis suskambo visiškai kitaip – supratau jo prasmę, pamačiau, kaip jis gražiai parašytas, surėdytas, užsinorėjau perskaityti ir visus kitus A. Strazdo eilėraščius. Pajutau, kad A. Strazdo kūryba skamba visai kitaip, o jis pats – savas, šiuolaikiškas žmogus. Pabaigus studijas, šie du poetai išliko man svarbūs,“ – apie poetų pasirinkimą pasakojo A. Latėnas.

A. Strazdas (1760–1833), savo poetika atradęs subtilią ribą tarp sena ir nauja, tapo liaudies poeto pavyzdžiu. Keliaudamas per gyvenimą su liaudies daina, jis kartu brandino ir savąją dainą.

P. Širvys (1920–1979) – bene talentingiausias pokario lietuvių rašytojas. Sunku būtų rasti abejingų jo kūrybai – melodingiems, ritmiškiems išgrynintos minties eilėraščiams, kurių dauguma virto dainomis.

„Tiesiog jaučiu, kad žmonės išsiilgę žodžio. Nepriklausau tai mokyklai, kur tekstas yra tiesiog perskaitomas ir išmokstamas mintinai, man norisi per tekstą – šiuo atveju per Strazdelio, P. Širvio kūrybą – dar ir režisūriškai perteikti šiems laikams, šiems žmonėms tai, ką noriu pasakyti, noriu šia poezijos kalba kalbėti su visais – ir jaunais, ir vyresnio amžiaus žmonėmis“, – sako A. Latėnas.

 

 Renginio kaina 4 eur.


'Poetinis vakaras su Algirdu Latėnu' nėra komentarų

Būk pirmas parašęs komentarą!

Ar norėtumėte pasidalinti savo mintimis?

Jūsų el. paštas nebus publikuojamas.

@2021 Lietuvos Teatro Sąjunga | Visos teises saugomos