55391fd64ffee

Teatro sąjungoje – aktoriaus Algirdo Latėno kūrybos vakaras

55391fd678e59

Žinomas Lietuvos aktorius ir režisierius Algirdas Latėnas kviečia į savo kūrybos vakarą balandžio 27 dieną (pirmadienį), 18 val., Lietuvos teatro sąjungoje.

„Buvau užprogramuotas technokratas, fizikas. Ir sportininkas. Vienuoliktoje klasėje treniravausi su Lietuvos moksleivių rankinio rinktine. Ketinau stoti į fiziką ir matematiką Vilniaus universitete arba automatiką Kauno politechnikos institute. Tačiau taip jau atsitiko – beveik varu varomas turėjau atstovauti mokyklai respublikiniame skaitovų konkurse Panevėžyje. Ten pirmą kartą pamačiau tikrą spektaklį. Kažkas manyje sukirbėjo. Tad truputį gėdydamasis, niekam nieko nesakęs išvažiavau į Vilnių, į tuometę konservatoriją, laikyti egzaminų. Taip ir įklimpau iki šių dienų”, – interviu yra sakęs Algirdas Latėnas.

Tolimesnė iškilaus Lietuvos menininko kūrybinė biografija tik įrodo, kad įklimpo sėkmingai ir, matyt, laimingai. 1975 baigė aktorinio meistriškumo studijas Lietuvos valstybinėje konservatorijoje (kurso vadovė – Dalia Tamulevičiūtė) ir per keturiasdešimt kūrybos metų sukūrė per penkiasdešimt vaidmenų teatro spektakliuose, kino filmuose, režisavo virš dešimt spektaklių. Daug metų dėstė Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Publikos pamėgtas už poezijos vakarus, už aktoriaus mylimo poeto, dvasininko Antano Strazdo giesmių skaitymus. 2003 metais apdovanotas LDK Gedimino ordino Karininko kryžiumi. Nuo 1997 m. vadovauja Valstybiniam Jaunimo teatrui.

Šitokiu profesiniu „bagažu“ apdovanotos tik išskirtinės asmenybės. Atsidavusios, mylinčios, daug dirbančios ir, žinoma, talentingos. Su nenuilstamu teatro Žmogumi, aktyviu menininku Algirdu Latėnu sostinės publika galės susitikti jau šį pirmadienį. Aktorius žada ir labai tikisi šilto ir jaukaus susitikimo. Įsimintino vakaro tikimės ir mes – teatro mylėtojai.


'Teatro sąjungoje – aktoriaus Algirdo Latėno kūrybos vakaras' nėra komentarų

Būk pirmas parašęs komentarą!

Ar norėtumėte pasidalinti savo mintimis?

Jūsų el. paštas nebus publikuojamas.

@2021 Lietuvos Teatro Sąjunga | Visos teises saugomos