55435250a0f8e

Menų ir kartų sintezė literatūrinėje-muzikinėje kompozicijoje SAVA

Lietuvos teatro sąjunga gegužės 4 d., 18 val. kviečia į literatūrinę-muzikinę kompoziciją „Sava“, kuri nustebins lietuvių tarmių, menų ir kartų sinteze: Šiaulių dramos teatro aktorius Juozas Bindokas dzūkų liaudies pasakojimus porins tarmiškai, o aktorė Monika Šaltytė pasidalins taikliomis gyvenimo įžvalgomis iš Marcelijaus Martinaičio „Kukučio baladžių“, žemaitiškas dainas atliks populiarios jaunimo grupės „Liūts, mergiala ė dvė žovis“ nariai Severinas (gitara) ir Austėja (smuikas).

Aktoriaus Juozo Bindoko pristatinėti nereikia – tai vienas žinomiausių Šiaulių menininkų, nuo 1972 metų dirbančių Valstybiniame Šiaulių dramos teatre. Jo kūrybinėje biografijoje yra daugiau nei 70 vaidmenų. Sąrašas nuolatos pasipildo, mat aktorius iki šiol dalyvauja kone visose teatro premjeriniuose spektakliuose, be jo neapsieina nei jauni, nei jau patyrę režisieriai.

Viename interviu aktorius prisipažino: „Esu labai laimingas, kad dirbu Šiaulių dramos teatre, nes pas mus labai gera atmosfera: nesakyčiau, kad mes vienas su kitu esame varžovai – esame kolegos. Repetuoji, žiūri kaip kitas daro, pasitari ir pamatai, kaip pačiam daryti. Gerai, kai yra dublerių: juk reikia kartais ar išvažiuoti“.

Iš tiesų, aktoriui dažnai tenka bent trumpam palikti teatrą ir užsiimti papildoma, tačiau širdžiai miela, veikla. J. Bindokas vaidina serialuose „Naisių vasara“, „Iki pasimatymo mama“, prieš kelis metus nusifilmavo lietuviškoje kino juostoje „Tadas Blinda. Pradžia“. Be viso to, garsus menininkas rengia fotografijos parodas ir poezijos vakarus. Literatūrinė-muzikinė kompozicija „Sava“ – tai dar viena, aktoriui ypatingai artima programa, mat čia jis prabyla gimtąja, dzūkiška tarme. Šalia jo – ištikima bendražygė, dažna poezijos spektaklių ir įvairių meno projektų dalyvė, aktorė Monika Šaltytė.

M. Šaltytė jau dešimt metų dirba Šiaulių dramos teatre. Net du kartus buvo pripažinta Šiaulių miesto savivaldybės geriausia metų aktorė, 2009 metais aktorei įteiktas Kultūros ministerijos premijos ir atminimo ženklo „Auksinis scenos kryžius“ nominanto diplomas už geriausią 2008-ųjų teatro sezono aktorės vaidmenį. Kartu su J. Bindoku, M. Šaltytė dalyvavo ne viename renginyje, bene žymiausias iš jų – praėjusių metų Vasario 16-osios šventė, kurios metu abu aktoriai skaitė poeziją Šiaulių maršrutiniuose autobusuose, taip stebindami ir žavėdami keleivius.

Kompozicija „Sava“ – bendras abiejų aktorių skaitovinis darbas, prie kurio prisijungė ir žymi Šiaulių grupė ,,Liūts, mergiala ė dvė žovis“. Jaunųjų muzikantų išskirtinumas – žemaičių kalba atliekamos savos kūrybos dainos, susipynusios su šiuolaikinės ir etninės muzikos elementais. Ypatingai muzikalaus ir jaukaus vakaros laukiama jau kitą pirmadienį Lietuvos teatro sąjungoje, adresu Teatro g. 8.


'Menų ir kartų sintezė literatūrinėje-muzikinėje kompozicijoje SAVA' nėra komentarų

Būk pirmas parašęs komentarą!

Ar norėtumėte pasidalinti savo mintimis?

Jūsų el. paštas nebus publikuojamas.

@2021 Lietuvos Teatro Sąjunga | Visos teises saugomos