Plakatas apkirptas

Susitikimas-ekskursija „TEATRAS ISTORIJOJE, ISTORIJA TEATRE“

Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus spalio 5 d. 12 val. kviečia susitikti Sapiegų rūmuose Vilniuje, kur ne tik grožėsimės rūmais ir klausysimės ekskursijos apie juos, bet ir minėsime ypatingai reikšmingą Lietuvos teatro istorijai įvykį – spektaklio „Kazimieras Sapiega“ pastatymą. Puiki proga prisiminti patį spektaklį, juolab, kad Vilniuje stovi Kazimiero Jono Sapiegos rūmai pamenantys visas Balio Sruogos pjesėje aprašytas aistras.

Prieš keturiasdešimt metų, kai lietuvių teatras metė pirmą iššūkį buitinio socrealizmo kanonams ir atsigręžė į istorinę dramą, režisierius Henrikas Vancevičius tuometiniame LTSR valstybiniame akademiniame dramos teatre pastatė Balio Sruogos istorinę dramą „Kazimieras Sapiega“. Istorinė drama „Kazimieras Sapiega“ (1938) teatrų scenose beveik nestatoma, nors pats Balys Sruoga laikė ją geriausiu savo kūriniu. Dramoje pasakojama apie XVII a. paskutiniojo dešimtmečio įvykius, kuomet, praėjus daugiau nei šimtui metų po Liublino unijos pasirašymo, Lietuvos-Lenkijos valstybė išgyveno visiškos sumaišties laikus: karalius neturėjo jokios valdžios, bajorija, apjungusi tarpusavyje kovojančius didikus Oginskius ir Sapiegas, dėl nuolatinių rietenų seime nesugebėdavo priimti jokių racionalių sprendimų.

Prisiminimais apie šį pastatymą dalinsis aktorius Ramutis Rimeikis, atlikęs Malakausko vaidmenį, klausysimės režisieriaus Rimanto Venckaus ir literatūlogės Redos Pabarčienės įžvalgų. Lankytojai galės pamatyti originalius dailininkės Virginijos Idzelytės kurtus šiam spektakliui kostiumus, grožėtis spektaklio forotgrafijomis bei klausytis kompozitoriaus  Vytauto Barkausko šiam spektakliui kurtos muzikos.

Dalyviai – aktorius Ramutis Rimeikis, režisierius Rimantas Venckus, literatūrologė Reda Pabarčienė

 

Vieta: L. Sapiegos g. 13, Vilnius

Bilietai – 6 €, vaikai iki 7 m įleidžiami nemokamai

Bilietus galima įsigyti vietoje prieš renginį.

Daugiau informacijos: 8 685 21663


'Susitikimas-ekskursija „TEATRAS ISTORIJOJE, ISTORIJA TEATRE“' nėra komentarų

Būk pirmas parašęs komentarą!

Ar norėtumėte pasidalinti savo mintimis?

Jūsų el. paštas nebus publikuojamas.

@2021 Lietuvos Teatro Sąjunga | Visos teises saugomos