IMG_1223

Pažintis su perspektyviausiais jaunaisiais menininkais diplominiuose spektakliuose

Lietuvos teatro sąjunga drauge su Lietuvos muzikos ir teatro akademija pirmą kartą rengia vaidybos kurso studentų diplominių spektaklių gastroles. Pirmieji išvyksta Vytauto ir Veltos Anužių vadovaujamo kurso magistrantai. Gegužės 16 d. 18 val. Klaipėdos dramos teatre bus parodytas dviejų dalių spektaklis pagal Henriko Ibseno pjesę „Heda Gabler“.

Spektaklio režisieriai Vytautas ir Velta Anužiai – genialaus dramaturgo H. Ibseno kūrybos gerbėjai. Pasak V. Anužio, yra pjesės ir vaidmenys, apie kuriuos nepaliaujamai galvoji visą gyvenimą. „„Heda Gabler“ – išskirtinė pjesė savo tobula struktūra ir ypatingai stipriu moters vaidmeniu. Sakoma, suvaidinti Hedą – tai kaip vyrui suvaidinti Hamletą“, – apie pjesės pasirinkimą sako kurso vadovas, profesorius Vytautas Anužis.
Velta ir Vytautas Anužiai per beveik keturiasdešimt metų trunkantį pedagoginį darbą paruošė ir išleido net devynias studentų laidas. Daugiau kaip trisdešimt metų jie dirbo Klaipėdos universitete, pastaruosius šešis metus – Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje Vilniuje. 33 metus V. Anužis dirbo Klaipėdos dramos teatre, nuo 2011 m. – Lietuvos Nacionalinio dramos teatro aktorius. Už klasikinės aktorinės mokyklos šiuolaikiškumą Vytautas Anužis 2016 m. apdovanotas Lietuvos nacionaline kultūros ir meno premija.

IMG_1255

Spektaklyje „Heda Gabler“ įsimintinus vaidmenis kuria ilgus metus kurso vadovų profesinių paslapčių mokęsi jaunieji menininkai – Arnoldas Augustaitis, Goda Petkutė, Goda Simonaitytė, Justina Nemanytė, Povilas Adomaitis, Marius Meilūnas, Eglė Ancevičiūtė. Spektaklio dailininkė Justė Kalnietytė, projekcijų dailininkė Augustė Bendžinskaitė, muzika – Mariaus Meilūno.

heda

Pagrindinį Hedos Gabler vaidmenį kuria Goda Petkutė, dabar Nacionalinio Kauno dramos teatro aktorė, savo aktorines studijas pradėjusi Klaipėdos universitete.

Jauniesiems aktoriams ypatingai svarbu kuo dažniau pristatyti savo kūrybą visuomenei. Taip pat sulaukti simpatijų ne tik iš sostinės publikos, kuri išlepinta renginių gausa, bet ir iš kituose Lietuvos regionuose gyvenančių teatro mylėtojų.

Susipažinti su perspektyviais jaunaisiais menininkais birželio mėnesį galės ir Kauno teatro publika. Šįkart prisistatys režisieriaus Gintaro Varno diplomantai.


'Pažintis su perspektyviausiais jaunaisiais menininkais diplominiuose spektakliuose' nėra komentarų

Būk pirmas parašęs komentarą!

Ar norėtumėte pasidalinti savo mintimis?

Jūsų el. paštas nebus publikuojamas.

© 2024 Lietuvos Teatro Sąjunga | Visos teises saugomos