Vilkaičio knyga

Knygos „Vladas Sipaitis. Dienoraščiai. Prisiminimai. Laiškai“ pristatymas

2023 m. kovo 20 d., pirmadienį, 18.00 val. Lietuvos teatro sąjungos būstinėje Vilniuje (Teatro g. 8) įvyks vakaras – Remigijaus Vilkaičio knygos „Vladas Sipaitis. Dienoraščiai. Prisiminimai. Laiškai“ pristatymas.
Renginyje dalyvaus knygos autorius Remigijus Vilkaitis, redaktorė Audronė Daugnorienė, dailininkas Vidas Alvikas, teatro apžvalgininkas Julijus Lozoraitis, aktorius Saulius Sipaitis, teatro kritikė Ingrida Ragelskienė.
Renginį ves pats knygos autorius.
Aktorius Remigijus Vilkaitis (g. 1950) – ryški mūsų teatrinio meno asmenybė, o jo knyga apie kilmingą aristokratą, aktorių, režisierių, baleto šokėją, dailininką, muziką Vladą-Fedotą Sipavičių (Vladą Sipaitį, 1904-1992) yra svarbus ir unikalus mūsų teatrinio ir kultūrinio gyvenimo įvykis.
R. Vilkaičio vaidmenys, sukurti ir suvaidinti Dalios Tamulevičiūtės, Eimunto Nekrošiaus, Oskaro Koršunovo ir kitų garsių režisierių spektakliuose yra jo ryškus ir reikšmingas indėlis į mūsų teatro meną.
Tačiau, nepasitenkinęs vien savo aktorine patirtimi, ir nebūdamas profesionalas literatas, jis ryžosi kitam svarbiam viso savo gyvenimo darbui – sukurti knygą apie kitą unikalią meninę asmenybę, R. Vilkaičio kolegos Jaunimo teatre aktoriaus Sauliaus Sipaičio tėvą Vladą-Fedotą Sipavičių.
Viso to rezultatas yra unikali, itin solidi beveik penkių šimtų puslapių apimties akademinio žanro knyga, kuri gali būti įvardinta ir kaip „aktorinė knyga“. Jos unikalumas glūdi dar ir tame, kad čia autorius yra aktorius, kuris rašo ne apie save, o apie kitą žmogų, kitą jį sužavėjusią unikalią asmenybę.
Daugybė įvairios informacijos – ir paties R.Vilkaičio pokalbių su V.Sipaičiu garso įrašai, ir pastarojo dienoraščiai, laiškai, archyviniai dokumentai – visa tai buvo R.Vilkaičio kruopščiai surinkta, išnagrinėta ir jo paties rankomis su meile perrašyta. Iš to jo milžiniško triūso, kuris tęsėsi ilgiau nei dešimtmetį, gavosi ši unikali ir labai vertinga knyga.
Tad šio renginio metu jo lankytojai galės pasinerti išsyk į dviejų išskirtinių asmenybių pasaulius – į aktoriaus Remigijaus Vilkaičio gyvai, ir į Vlado-Fedoto Sipavičiaus – iš knygos, knygos autoriaus ir kitų vakaro dalyvių lūpų.
Įėjimas į renginį – nemokamas. Renginyje galima bus įsigyti R.Vilkaičio knygą apie Vladą Sipaitį.
Leidinio mecenatė – Marija Aušrinė Pavilionienė. Dailininkas – Vidas Alvikas. Redaktorė – Audronė Daugnorienė. Knygos sudarytojas ir tekstų autorius – Remigijus Vilkaitis.
Parengė J.L.


'Knygos „Vladas Sipaitis. Dienoraščiai. Prisiminimai. Laiškai“ pristatymas' nėra komentarų

Būk pirmas parašęs komentarą!

Ar norėtumėte pasidalinti savo mintimis?

Jūsų el. paštas nebus publikuojamas.

@2022 Lietuvos Teatro Sąjunga | Visos teises saugomos