Ieva Goleckyte

Teatro sąjunga kviečia į rudens renginius

Ingrida KazemekaiteAndrius_Apsega

Lietuvos teatro sąjungą rugsėjo 28 d., 18 val. atidaro rudens renginių sezoną. Pirmadienio vakarą žiūrovai kviečiami į susitikimą su Kauno valstybinio muzikinio teatro jaunaisiais solistais Ieva Goleckyte, Ingrida Kažemėkaite ir Andriumi Apšega. Neseniai muzikinėje scenoje įsitvirtinę dainininkai, jau skina laurus ir žavi Kauno publiką įspūdingais vaidmenimis. Programoje skambės arijos iš įvairaus laikmečio operų. Vakarą ves ir solistams akompanuos VDU Muzikos akademijos kamerinio dainavimo dėstytoja, pianistė doc. Audronė Eitmanavičiūtė.

Praėjusiais metais trys jauni, talentingi, tarptautiniuose konkursuose pripažinimą pelnę atlikėjai buvo priimti į Kauno valstybinį muzikinį teatrą. Kauno scenoje solistai jau buvo sukūrę po keletą vaidmenų – tai padėjo jiems sklandžiai įsilieti į muzikinio teatro trupę. Viena žinomiausių Kauno solisčių Kristina Siurbytė, ypatingai džiaugėsi jaunimo atėjimu į teatrą. „Labai laukėme, kol jaunieji talentai papildys mūsų gretas. Manau, būtina juos visokeriopai palaikyti, tad negailime jiems nuoširdžių patarimų ir komplimentų“, – teigia garsi dainininkė, kuri jaunosioms kolegėms atidavė kelis savo vaidmenis iš repertuarinių teatro spektaklių. Visi trys solistai pasižymi puikiais artistiniais duomenimis, intelektualumu ir darbštumu, o tai, anot Kristinos, būtinos savybės sėkmingai menininko karjerai.

Bene daugiausia sceninės patirties iš naujosios trijulės turi Andrius Apšega. Prieš penkerius metus televizijos žiūrovai galėjo jį išvysti muzikiniame projekte „Triumfo arka“. Tuo metu, vienu iš favoritu laikytas baritonas sužavėjo komisiją ne tik savo balso galimybėmis, bet ir charizmatiška asmenybe. Dabar Andriaus kūrybinėje biografijoje yra daugiau nei dešimt vaidmenų teatre ir daugybė diplomų, padėkos raštų, taip pat prizų iš tarptautinių konkursų visame pasaulyje.

Ieva Goleckytė ir Ingrida Kažemėkaitė taip pat turi kuo didžiuotis: neseniai pelnyti įvairių konkursų laureatų vardai, stažuotės užsienio šalyse pas garsius vokalo mokytojus suteikia pasitikėjimo ir noro gilintis į atlikimo meno subtilybes.

„Muzika – tai mano gyvenimo būdas. Neįsivaizduoju savo gyvenimo kitokiame amplua. Pagalvojus apie tai, ką galėčiau veikti be atlikėjos užsiėmimo, kas kartą suprantu, kad mano mintys yra tik apie muziką. Mano nuomonė, klasikinė muzika – labai reikšmingas pamatas: ji yra ne tik praeitis, bet visos dabartinės muzikos pagrindas“, – teigia būsimo vakaro dalyvė, sopranas Ingrida Kažemėkaite.

Kiekvieną kartą lipdami į sceną, solistai siekia išgyventi kūrybos džiaugsmą ir dovanoti žiūrovams neužmirštamas emocijas, tad jau kitą pirmadienį žiūrovai kviečiami pasiklausyti jaunųjų atlikėjų Lietuvos teatro sąjungoje. Tolimesnėje šių metų Teatro sąjungos rudens programoje yra numatyti susitikimai su Andriumi Bialobžeskiu, Dainiumi Gavenoniu, Giedriumi Savicku ir kitais žymiais Lietuvos aktoriais.


'Teatro sąjunga kviečia į rudens renginius' nėra komentarų

Būk pirmas parašęs komentarą!

Ar norėtumėte pasidalinti savo mintimis?

Jūsų el. paštas nebus publikuojamas.

© 2024 Lietuvos Teatro Sąjunga | Visos teises saugomos