5522b25a16a6c

Susitikimas su nenuilstamu scenaristu Broniumi Bušma

Balandžio 13 d., (pirmadienį), 18 val. Lietuvos teatro sąjungoje įvyks susitikimas su rašytoju, scenaristu Broniumi Bušma. Vakaro programoje drauge dalyvaus aktorius Vytautas Rumšas (vyresnysis) ir gitaristas Simonas Bušma.

Bronių Bušmą geriausiai charekterizuotų jo paties žodžiai: „Tikriausiai esu daugiausia teksto aktoriams sukūręs scenaristas visoje Lietuvoje“. Ir tam nėra abejonių. Rašytojas yra pirmojo lietuviško serialo „Giminės”, pasirodžiusio dar 1993 metas, scenarijaus autorius. Pasak jo, kurti talentingiems ir gabiems aktoriams – tikras malonumas. O daugelį metų trukęs serialo kūrybinis procesas jau tapęs jo gyvenimo būdu. „Kartais būna taip, kad po kelias paras iš namų neišeinu, nes negaliu atsiplėšti nuo kokios nors serijos. Net jei dantį reikia traukti – nepateisinama priežastis, kad galėčiau viską mesti ir eiti pas stomatologą“, – viename interviu šmaikštavo B. Bušma.

Nenuilstamo scenaristo kūrybinėje biografijoje per daugiau nei du dešimtmečius susikaupė ir daugiau filmų – „Dapkai ir Butkai”, „Broliai”, „Giminių” tęsinys, „Rojus Lietuvoj“. Nors labiausiai išgarsėjęs kaip populiarių televizijos serialų scenarijaus autorius, B. Bušma yra parašęs ir porą apysakų paaugliams – „Strazdanota vasara“ (1991), „Markizas – angelų karalius“ (1991) bei romaną „Būk geras, Jackau, nemirk! (2006).

Rašytojas Bronius Bušma gimė 1946 m. Ylakiuose, Skuodo rajone. 1970 m. baigė Lietuvos muzikos ir teatro akademiją, teatrinį fakultetą. Autoriaus kūryboje būdingas tvirtai sukaltas siužetas. Personažai atspindi visuomenėje susiformavusius socialinius tipus. Rašytojo pastabumas ir jautrumas aktualijoms – neabejotinas. Tai liudija televizijos serialo „Giminės“ populiarumas.

Pirmadienio vakarą, Lietuvos teatro sąjungos scenoje žiūrovų laukia ypatinga B. Bušmos kūrinių retrospektyva: aktorius Vytautas Rumšas skaitys pačią pirmąją žinomo scenaristo novelę „Gyvybės vanduo“, parašytą rusų kariuomenėje 1972 metais. Beje, sėkmingą debiutą po metų, 1973-iaisias, išspausdino tuometis populiarus žurnalas „Tarybų moteris“. Renginio metu nuotaikingą atmosferą žada ir rašytojo B. Bušmos anūkas – profesionalus klasikinės gitaros atlikėjas Simonas Bušma.
Žiūrovai turės galimybę susitikti su žinomais Lietuvos aktoriais, užduoti klausimų ir jaukiai pasikalbėti kamerinėje teatro sąjungos erdvėje.


'Susitikimas su nenuilstamu scenaristu Broniumi Bušma' nėra komentarų

Būk pirmas parašęs komentarą!

Ar norėtumėte pasidalinti savo mintimis?

Jūsų el. paštas nebus publikuojamas.

@2021 Lietuvos Teatro Sąjunga | Visos teises saugomos