DENGIMAI ii0

Teatro elitas: šviesų dailininkas Levas Kleinas

Teatro elitui priklauso ir tos asmenybės, kurių darbas teatre visiems gerai matomas, bet retai žiūrovų ar kritikų įvertinamas. Šviesų dailininkas Levas Kleinas Lietuvos operos ir baleto teatre dirba nuo pat jo įkūrimo pradžios. Per keturiasdešimt karjeros metų jis sukūrė šviesų dizainą net 50 operų ir 40 baleto spektakliams. Dirbo su žymiais režisieriais, choreografais, daug keliavo su Sergejaus Prokofjevo baletu „Romeo ir Džuljeta“, diriguojamo maestro Mstislavo Rostropovičiaus.

KLEINAS IV0
„Svarbiausia, kai tu randi paramą ir pasitikėjimą iš režisieriaus, choreografo ir scenografo. Tai yra pats didžiausias įvertinimas“, – vaizdo pasakojime sako L. Kleinas.

Vyriausias LNOBT šviesų dailininkas prisimena laikus, kai techninės galimybės buvo labai ribotos, o mokytis šviesų dailės meno reikėjo pačiam. Beje, Lietuvoje šviesos dailininkų mokslo įstaigos iki šio neruošia. Pats Kleinas savo žinias ir patirtį stengiasi perduoti teatre dirbantiems komandos nariams. Pasak jo, labai svarbu išmanyti šviesų techniką, bet dar svarbiau suprasti patį kūrybos procesą: „Spektaklio negalima suvokti atskirai – scenografijos, apšvietimo, choreografijos, muzikos, režisūros. Kai yra ta visuma – tuomet ir įvyksta spektaklis“.

 


Lietuvos teatro sąjunga pristato projektą „Teatro elitas“ apie žymiausius ir svarbiausius vyresnės kartos teatro menininkus. Vaizdo pasakojime jie dalinasi savo išskirtine kūrybine patirtimi ir atsako į įvairius klausimus apie kūrybą, menininko profesiją, gyvenimą teatru.

Autoriai: Saulė Norkutė, Marija Martinaitienė, Narvydas Naujalis.


'Teatro elitas: šviesų dailininkas Levas Kleinas' nėra komentarų

Būk pirmas parašęs komentarą!

Ar norėtumėte pasidalinti savo mintimis?

Jūsų el. paštas nebus publikuojamas.

@2015 Lietuvos Teatro Sąjunga | Visos teises saugomos