Choreografas ir baletmeisteris Elegijus Bukaitis 700

Teatro elitas: choreografas ir baletmeisteris Elegijus Bukaitis

Lietuvos teatro istorijoje buvo ir yra daug įspūdingų asmenybių, iškilių menininkų, talentingų kūrėjų, bet tokių kaip Elegijus Bukaitis – nebuvo nei vieno. Žinomas choreografas ir baletmeisteris E. Bukaitis turi daug vardų, vieni jį vadina visuomenės veikėju, antri – liepsnojančiu maestro, treti –ekscentriku, dar kiti – net atomine elektrine. Visa tai dėl jo „sproginėjančio“ temperamento ir talento kurti, veikti, teigti ir būti tuo, kuo nori būti.Choreografas ir baletmeisteris Elegijus Bukaitis 40

E. Bukaičio biografija ypatinga. Gimęs 1941 m. Kaune, augęs Gelgaudiškio vaikų namuose, 1962 m. jis baigė vieną garsiausių visame pasaulyje klasikinio baleto šventovių – Agripinos Vaganovos baleto akademiją Sankt Peterburge. Ten jis mokėsi kartu su XX a. pabaigos baleto garsenybėmis – Natalija Makarova, Nikita Dolgušinu, Rudolfu Nurijevu. Šoko tuometiniame Leningrade ir Vilniuje, o 1971 m. baigė Leningrado konservatoriją ir gavo baletmeisterio režisieriaus diplomą.

„Aš galėjau pabėgt kaip Rudolfas Nurijevas, kaip Baryšnikovas, galėjau pabėgt kaip Bukaitis, bet aš – patriotas“, – video interviu sako maestro E. Bukaitis, paklaustas, kodėl po studijų sugrįžo į Lietuvą.

 

Į Vilnių E. Bukaitis grįžo jau kaip choreografas. 1973–1978 m. buvo vyriausiasis LNOBT baletmeisteris. Iki 1992 m. pastatė tokius baletus kaip „Spragtukas“, „Gulbių ežeras“, „Žizel“, „Eglė žalčių karalienė“, „Žydrasis Dunojus“, „Aistros“, „Aura“, „Pachita“, daug choreografinių numerių.

E. Bukaitis buvo ir vienas pirmųjų Klaipėdos muzikinio teatro choreografų (D. Šostakovičiaus „Panelė ir chuliganas“, M. de Falla’os „Meilė burtininkė“, J. Navakausko „Baltasis vilkas“). Taip pat nuo 1984 m. daug dėmesio skyrė pedagoginei veiklai, vadovavo Vidaus reikalų ministerijos kultūros rūmų Šokio ritmo plastinės improvizacijos studijai.

Tai esminiai E. Bukaičio kūrybinės choreografijos štrichai, bet įdomiausias – jis pats. Jo patirtys, išmintis, gyvenimo filosofija, įžvalgos, humoras ir ta neišblėstanti kosminė energija.


Lietuvos teatro sąjunga pristato projektą „Teatro elitas“ apie žymiausius ir svarbiausius vyresnės kartos teatro menininkus. Vaizdo pasakojime jie dalinasi savo išskirtine kūrybine patirtimi ir atsako į įvairius klausimus apie kūrybą, menininko profesiją, gyvenimą teatru.

Autoriai: Saulė Norkutė, Marija Martinaitienė, Narvydas Naujalis.


'Teatro elitas: choreografas ir baletmeisteris Elegijus Bukaitis' nėra komentarų

Būk pirmas parašęs komentarą!

Ar norėtumėte pasidalinti savo mintimis?

Jūsų el. paštas nebus publikuojamas.

@2015 Lietuvos Teatro Sąjunga | Visos teises saugomos