Nijolė Sabulytė bedras 2

Teatro elitas: aktorė Nijolė Sabulytė

Prieš keletą dešimtmečių Klaipėdos dramos teatras garsėjo stipriausia ir talentingiausia aktorių trupe. Jie buvo vadinami geriausi iš geriausių. Šiandien jie priklauso vyriausiųjų menininkų kartai, viena iš jų – aktorė Nijolė Sabulytė.
Ryški, temperamentinga aktorė Nijolė Sabulytė uostamiesčio teatre sukūrė daugiau nei šimtą įsimintinų vaidmenų. Ko trokšdavo širdis, o negaudavo teatre, ji pasiimdavo pati, rengdama poezijos vakarus visoje Lietuvoje.
Nenuilstanti, nepasiduodanti, įkvepianti aktorė N. Sabulytė kaip ir daugybė kitų mūsų teatro talentų galėjo daug daugiau sukurti scenoje, jei ne maža mūsų šalis, kurioje tiek nedaug režisierių.

aktorė Nijolė Sabulytė
„Aš dėkinga teatrui, nes gyvenimas pačio žmogaus yra gana sudėtingas. Jame yra visko – netekčių, neišsipildymo… Bet kas yra teatras, scena… kada tu į ją įeini, tu viską užmiršti. Tau gali būti baisiausiai blogai, bet pasigirsta muzika ir tu iš karto įeini į personažą. Tu save užmiršti, tave atitraukia nuo realybės“, – filmavimo metu kalbėjo aktorė.
Nijolės Sabulytės ryškiausi vaidmenys buvo sukurti tuomet, kai dar nebuvo „Auksinių scenos kryžių“ apdovanojimų. Jos svarbiausi apdovanojimai – žiūrovai, kurių būdavo tiek daug, kad dažnai net netilpdavo į salę. Jos laikas buvo kitoks, teatras buvo kitas.

Ačiū aktorei už tą patirtą sunkiai išrašomą jausmą, kuomet klausaisi jos didelių ir mažų prisiminimų iš teatro gyvenimo, minčių apie profesijos grožį.


Lietuvos teatro sąjunga pristato tęstinį video projektą apie žymiausius ir svarbiausius vyresnės kartos teatro menininkus. Video interviu jie dalinasi savo išskirtine kūrybine patirtimi ir atsako į įvairius klausimus apie kūrybą, menininko profesiją, gyvenimą teatru.


'Teatro elitas: aktorė Nijolė Sabulytė' nėra komentarų

Būk pirmas parašęs komentarą!

Ar norėtumėte pasidalinti savo mintimis?

Jūsų el. paštas nebus publikuojamas.

@2015 Lietuvos Teatro Sąjunga | Visos teises saugomos