111002_LuciaPR2_097

Primadona Gitana Pečkytė kviečia į muzikinį vakarą

Lietuvos teatro sąjungoje – primadonos kūrybos vakaras. Spalio 23 d. 18 val. Kauno valstybinio muzikinio teatro solistė Gitana Pečkytė sostinės publikai paruošė gausią programą. Vakaro metu skambės ištraukos iš operų, operečių spektaklių, įvairias muzikines kompozicijas taip pat atliks G. Pečkytės studentės. Vakarą ves kolega, Kauno valstybinio muzikinio teatro solistas Giedrius Prunskus. Dainininkams akomponuos pianistės – Beata Vingraitė ir Paulė Gudinaitė.
Kauno valstybiniame muzikiniame teatre solistė Gitana Pečkytė dirba jau 20 metų. Jos kūrybinį repertuarą sudaro labai kontrastingi vaidmenys. Visi jie buvo pastebėti ir gautas ne vienas ryškus apdovanojimas. Operos žanro gerbėjai G. Pečkytę tikrai atsimena iš operų: Džiuljeta Ch. Gounod operoje „Romeo ir Džiuljeta“, Mikaela, Fraskita G. Bizet operoje „Karmen”, Marta F. Flotow operoje „Marta“. Operetės žanro mylėtojai prisimena Laurą iš K. Millocker operetės „Studentas elgeta”, Adelę iš J. Strauss operetės „Šikšnosparnis” ir kt.
„Manau, kiekvienas menininkas nori būti išgirstas ir pastebėtas, ir aš – ne išimtis. Nors titulai bei apdovanojimai man gyvenime nėra svarbiausi ir dainuoju ne dėl jų, tačiau vis dėlto jie suteikia daugiau pasitikėjimo savo jėgomis“, – apie įvertinimą darbe sako Kauno muzikinio teatro primadona.

_MG_9618
2002 m. solistė pelnė Kauno teatralų apdovanojimo „Fortūna” diplomą už Čiboletos vaidmenį J. Strausso operetėje „Naktis Venecijoje”. 2008 m. ji pripažinta geriausia Kauno valstybinio muzikinio teatro metų soliste. 2009 m. pelnė „Fortūnos“ prizą. 2010 m. G. Pečkytė itin sėkmingai dalyvavo Lietuvos televizijos „Auksinio balso“ projekte-konkurse „Triumfo arka“, kuriame žiūrovų ir komisijos sprendimu laimėjo trečią vietą. O 2012 m. sezonas tapo esminiu lūžiu dainininkės karjeroje – už Liučijos vaidmenį G.Donizetti operoje „Liučija di Lamermur“, ji pelnė „Auksinį scenos kryžių“, ir tai buvo pirmasis kartas, kai apdovanojimą operos kategorijoje pelnė Kauno valstybinio muzikinio teatro spektaklis ir teatro solistas.

DSC_7335
„Jie suteikia didesnio pasitikėjimo, – teigia artistė, – tačiau kūrybinę pilnatvę jaučiu, kai po spektaklio tyliai sėdėdama grimo kambaryje, mintyse galiu ištarti – „šiandien jie buvo su manimi ir dialogas įvyko…““.
Gitaną Pečkytę muzikinio teatro žanro žiūrovai mėgsta už puikų balsą, tikrumą ir nuoširdumą scenoje. Pati solistė dėl savo profesinio pasirinkimo niekada nesuabejojo, save ji laiko itin disciplinuota asmenybe. „Turbūt nereikia būti dainininku, kad suprastum, kodėl kai kuriuos atlikėjus vadina gimusiais po laiminga žvaigžde. Aš visąlaik jaučiau, kad didesnių kūrybinių pasiūlymų sulauksiu, pasitikėjimą įgysiu tik fanatišku užsispyrimu ir darbštumu. Manau, kad laikas tik dar labiau sustiprino mano požiūrį į kūrybinę sėkmę ir jos kainą“, – sako „Auskinio scenos kryžiaus“ laureatė G. Pečkytė.
Jau daug metų žinoma dainininkė atiduoda savo patirtį ir žinias jaunajai kartai. Dešimt metų su studentais ji dirbo Marijampolės kolegijoje, parašė ne vieną studijų programą, mokė Vilkaviškio muzikos mokyklos vaikus, kurie patekdavo į finalinius Dainų dainelės konkurso etapus. Šiuo metu žinoma dainininkė dirba Kauno Juozo Gruodžio konservatorijoje dainavimo metodinės grupės pirmininke. Teatro sąjungoje į sceną žengs ir jos mokinės: Karolina Gustaitytė, Gerda Kuznecovaitė, Patricija Baužaitė ir Neringa Bukauskaitė.

 

Renginio bilieto kaina – 3 eur. Įsigyti galima renginio dieną prieš pasirodymą.


'Primadona Gitana Pečkytė kviečia į muzikinį vakarą' nėra komentarų

Būk pirmas parašęs komentarą!

Ar norėtumėte pasidalinti savo mintimis?

Jūsų el. paštas nebus publikuojamas.

@2015 Lietuvos Teatro Sąjunga | Visos teises saugomos