rsz_1ligita_kondrotaite2

„Liūdnas vakaras“ stebins poezijos grožiu

Gegužės 21 d. (pirmadienį) 18 val. sostinės publika kviečiama į paskutinį Lietuvos teatro sąjungos pavasario sezono renginį. Žinoma aktorė Ligita Kondrotaitė pristatys „Liūdną vakarą“, kurio metu skaitys poeto Valdemaro Kukulo poeziją.

Kalbėdama apie savąjį aktorystės kelią Juozo Miltinio dramos teatro aktorė L. Kondrotaitė neslepia, kad poezija – neatsiejama jos gyvenimo dalis ir įkvėpimo šaltinis, dovanojantis daug apmąstymų bei patyrimų. „Labai myliu poeziją. Skaitau ją visą gyvenimą“, – prisipažįsta aktorė.

Ligita Kondrotaitė – puiki aktorė, virš trisdešimt metų kurianti vaidmenis Juozo Miltinio dramos teatre (jų daugiau nei 50!) taip pat surengusi daugybė literatūrinio skaitymo vakarų. Pasak jos, poetų eiles ji atsirenka pagal savo „vidų“: „Poetas Valdemaras Kukulas man labai svarbus. Jis buvo mano draugas ir, be abejonės, savo laikmečio vienas išmintingiausių rašytojų, milžiniško talento ir proto žmogus“.

Vakaro metu L. Kondrotaitė skaitys poeziją iš paskutinės V. Kukulo parašytos knygos „Saulėlydis mano giesmė“. 2011 m. Lietuvos rašytojų sąjungos leidyklos išleista knyga persmelkta gyvenimo saulėlydžio būsenų. Ne veltui aktorė savo vakarą pavadino „Liūdnu vakaru“. Knyga atskleidžia reikšmingas meninės išraiškos permainas, stebina poezijos grožiu.

Valdemaras Kukulas (1959 m. – 2011 m.) – poetas, eseistas, literatūros kritikas. Jis išleido šešis poezijos rinkinius, eilėraščių vaikams bei eseistikos knygas. Kritikai V. Kukulo kūryboje įžvelgė egzistencinio nuovargio, nežinios ir grėsmės motyvų. Jo eseistikoje nagrinėjamos literatūros ir visuomeninės problemos, o eilėraščiai vaikams – žaismingi, linksmi. 2000 m. menininkui buvo skirta Lietuvos rašytojų sąjungos premija už poezijos rinkinį „Aštuoni gėli vakarai“. 2007 m. V. Kukulas tapo penktuoju A. Miškinio literatūrinės premijos laureatu už aukštaitiškos dvasios puoselėjimą poezijoje. Tais pačiais metais buvo apdovanotas Kultūros ministerijos metų premija už nuopelnus kultūrai.

 

Renginys nemokamas.


'„Liūdnas vakaras“ stebins poezijos grožiu' nėra komentarų

Būk pirmas parašęs komentarą!

Ar norėtumėte pasidalinti savo mintimis?

Jūsų el. paštas nebus publikuojamas.

@2015 Lietuvos Teatro Sąjunga | Visos teises saugomos