Daiva Sabaseviciene_Dmirtijaus Matvejevo nuotrauka

Lietuvos teatro sąjungos apdovanojimas teatrologei Daivai Šabasevičienei

Lietuvos teatro sąjunga 2017 metus palydi svarbia tradicija. Nuo 2009 m. pinigine premija apdovanojami teatrologai už reikšmingą ir aktyvią veiklą teatro srityje. Tai vienintelis apdovanojimas teatro kritikams šalyje.

Šiais metais premija įteikiama teatrologei Daivai Šabasevičienei už knygas apie teatro menininkus, už nuoseklų rūpinimąsi teatro istorija, už profesionalią kritiką, už atsidavimą teatrui.

Daiva Šabasevičienė ilgametė Lietuvos nacionalinio dramos teatro literatūros skyriaus vedėja. Jos pastangomis buvo įsteigtas teatro leidybinis skyrius, ji yra parengusi ir išleidusi nemaža informatyvių, gausiai iliustruotų Lietuvos nacionalinio dramos teatro, atskirų režisierių kūrybą bei atskirus spektaklius pristatančių leidinių.

Parašiusi knygas apie Joną Vaitkų, Valentiną Masalskį, Regimantą Adomaitį.

D. Šabasevičienė aktyviai rašo straipsnius ir recenzijas apie teatrą, yra paskelbusi kelias dešimtis mokslinių straipsnių bei virš šimto recenzijų apie dramos teatro spektaklius, parodas, pokalbių su teatro artistais, režisieriais, dailininkais. Taip pat nuo 2013 m. dėsto Vilniaus dailės akademijoje.

Lietuvos teatros sąjunga šia premija yra apdovanojusi teatrologus – Vaidą Jauniškį, Ramunę Balevičiūtę, Šarūnę Trinkūnaitę, Rūta Oginskaitę.


'Lietuvos teatro sąjungos apdovanojimas teatrologei Daivai Šabasevičienei' nėra komentarų

Būk pirmas parašęs komentarą!

Ar norėtumėte pasidalinti savo mintimis?

Jūsų el. paštas nebus publikuojamas.

@2015 Lietuvos Teatro Sąjunga | Visos teises saugomos