IR (1)

Lietuvos teatro sąjungos apdovanojimas teatro kritikei Ingridai Ragelskienei

Tradiciškai metų gale Lietuvos teatro sąjunga pinigine premija apdovanoja teatrologus už reikšmingą ir aktyvią veiklą teatro srityje. Iki šiol tai buvo vienintelis apdovanojimas teatro kritikams šalyje, visai neseniai prie šios gražios iniciatyvos prisijungė scenos meno kritikų asociacija įsteigusi „Teksto rakto“ prizą, skirtą scenos meno kritikams.

Šiais metais Lietuvos teatro sąjunga už profesionalios teatro kritikos sklaidą apdovanoja Ingridą Ragelskienę.

1997 m. profesinę karjerą pradėjusi I. Ragelskienė iki šiol aktyviai rašo straipsnius ir recenzijas apie teatrą. Ji dirbo literatūrinės dalies vedėja Valstybiniame jaunimo teatre ir Valstybiniame Vilniaus mažajame teatre, projektų vadove Menų spaustuvėje. Šiuo metu kultūrinius projektus rengia Lietuvos rusų dramos teatre. Taip pat aktyviai domisi dramaturgija. 2017 m. ji parašė pjesę spektakliui „Šimtmečio moterys“, kuriame pagrindinius vaidmenis atlieka aktorės Jurga Kalvaitytė ir Neringa Bulotaitė. Žiūrovų dėmesio susilaukęs spektaklis „Šimtmečio moterys” skiriamas Lietuvos Nepriklausomybės šimtmečiui ir pirmosioms Lietuvos feministėms.

Lietuvos teatros sąjunga šia premija jau yra apdovanojusi teatrologus – Vaidą Jauniškį, Ramunę Balevičiūtę, Šarūnę Trinkūnaitę, Rūta Oginskaitę, Daivą Šabasevičienę.


'Lietuvos teatro sąjungos apdovanojimas teatro kritikei Ingridai Ragelskienei' nėra komentarų

Būk pirmas parašęs komentarą!

Ar norėtumėte pasidalinti savo mintimis?

Jūsų el. paštas nebus publikuojamas.

@2015 Lietuvos Teatro Sąjunga | Visos teises saugomos