logo

Jaunasis režisierius pristatys šiandienos „Kuprelį“

Lapkričio 23 d., (pirmadienį), 18 val. Lietuvos teatro sąjungoje – premjera! Ketvirtus metus organizuojamas konkursas „Jaunojo režisieriaus eksperimentas“ šiais metais pristato aktoriaus, režisieriaus Pauliaus Markevičiaus spektaklį pagal Igno Šeiniaus kūrinį „Kuprelis“. Spektaklyje vaidmenis kuria Nacionalinio dramos teatro aktoriai – Jurga Kalvaitytė ir Arūnas Vozbutas.

Jaunas režisierius Paulius Markevičius sako, kad kurdamas spektaklį pagal seną klasikos kūrinį stengėsi neišsigąsti jo muziejiškumo, o daugiau akcentuoti temos gyvybingumą ir aktualumą dabarčiai. „Norime papasakoti apie vienišą, atstumtą, mąstantį žmogų. Bandome atsakyti, kas luošina žmogų visuomenėje ir stumia jį į užribį, kas kelia kupras šiandienos „kupreliams“? Kurdami su aktoriais norėjome išsivaduoti nuo anksčiau persekiojusių „Kuprelio“ vaizdinių, tam tikrų štampų ir įvairiausių nuomonių”, – apie premjerą kalbėjo Paulius Markevičius.

Spektaklyje vaidmenis kuria Nacionalinio dramos teatro aktoriai  – Jurga Kalvaitytė ir Arūnas Vozbutas. Jaunas režisierius džiaugiasi darbu su profesionalais, pasak jo, visi labai stengėsi, dirbo noriai ir užsidegę. „Meilė – labai svarbi tema mums dirbant. Todėl ir dirbti stengiamės su meile. Man pačiam, kaip aktoriui, scenoje svarbu gyvybingumas, minties greitis, laisvė, turinys. Norėjau, kuo paprasčiau sukurti sceninį veiksmą, nesitenkinti efektais ar gausybe „papildų”. Pati medžiaga prašė lakoniškumo ir lengvumo”, – apie 1 val. 20 min. trukmės spektaklį pasakojo režisierius.

Paulius Markevičius – baigė LMTA bakalauro vaidybos studijas (kurso vadovai Eimuntas Nekrošius, Silva Krivickienė). Vaidina  teatre „Meno Fortas“, yra teatro – studijos „Theaomai“ narys, filmuojasi kine.


'Jaunasis režisierius pristatys šiandienos „Kuprelį“' nėra komentarų

Būk pirmas parašęs komentarą!

Ar norėtumėte pasidalinti savo mintimis?

Jūsų el. paštas nebus publikuojamas.

@2015 Lietuvos Teatro Sąjunga | Visos teises saugomos