P. Treinys

Istorijų apie teatro legendas vakaras

Lapkričio 26 d. (pirmadienį), 18val. Lietuvos teatro sąjungoje įvyks renginys, skirtas prisiminti senojo Akademinio dramos teatro legendas. Dalyvaus aktorius, rašytojas, ilgametis Akademinio dramos teatro direktorius Pranas Treinys.

Pranas Treinys pradėjo dirbti aktoriumi tuomečiame Valstybiniame dramos teatre 1950-aisiais, baigęs šio teatro Dramos studiją, dar prieš gaudamas lituanisto diplomą Vilniaus universitete. Tačiau praktiškai su teatro užkulisiais ir lietuviškojo teatro senosios kartos korifėjais susipažino jau 1947-aisiais, pradėjęs mokytis vaidybos Dramos studijoje. 1958-aisiais P. Treinys pradėjo eiti šio teatro direktoriaus pareigas ir vadovavo jam 33 metus. Paraleliai klostėsi ir P. Treinio rašytojo karjera: 1966 m. jis tapo Rašytojų sąjungos nariu ir neseniai išleido 21-mą knygą.

Pradėjęs dirbti teatre, P. Treinys betarpiškai bendravo su tokiais Akademinio dramos teatro scenos meistrais kaip Borisas Dauguvietis, Galina Jackevičiūtė, Juozas Rudzinskas, Monika Mironaitė, Ona Juodytė, Lidija Kupstaitė, savo laiku surinkdavusius pilnas sales žiūrovų, pelniusius publikos meilę ir ovacijas, o dabar jau baigiamus pamiršti. Jis ilgus metus buvo neįtikėtinų teatro žvaigždžių meilės dramų liudininku, ne viena garsi artistė išpasakojo jam savo meilės istorijas ir net patikėjo asmeninius dienoraščius. Didelė dalis šių patirčių ir pasakojimų nugulė P. Treinio memuarų knygose „Atsisveikinimas su teatru“ ir  „Tango su arkangelu Gabrielium“. Nemažai dabar jau į amžinybę iškeliavusių aktorių ir jų gyvenimo epizodų prikelta naujam gyvenimui trijuose P. Treinio teatriniuose romanuose. Taip pat ir šiais metais išleistame naujajame romane „Audriaus Pūkelio meiliškos kalvarijos“. Vis tiktai, kol kas dar ne viskas išguldyta popieriuje… rašytojas pasirengęs pasidalinti unikaliais atsiminimais su teatro mylėtojais susitikime Lietuvos teatro sąjungoje.

Naująjį P. Treinio romaną „Audriaus Pūkelio meiliškos kalvarijos“ bus galima įsigyti po susitikimo su autoriumi.

 


'Istorijų apie teatro legendas vakaras' nėra komentarų

Būk pirmas parašęs komentarą!

Ar norėtumėte pasidalinti savo mintimis?

Jūsų el. paštas nebus publikuojamas.

@2015 Lietuvos Teatro Sąjunga | Visos teises saugomos