rsz_f_jaksys

Aktorius Ferdinandas Jakšys kviečia į savo 80-mečio jubiliejų

Lietuvos teatro sąjungoje spalio 9 d. 18 val. svečiuosis ilgametis Jaunimo teatro aktorius, teatrologas Ferdinandas Jakšys, švenčiantis 80-ties metų jubiliejų. Aktorius žiūrovus kviečia į lyrinį vakarą, kuriame skambės poezija ir muzika. Jubiliejiniame vakare dalyvaus solistė Jolanta Stumbrienė, akompaniatorė Vilma Pečiukonytė, renginį ves Donatas Smalinskas.

80 metų aktorių galima nesunkiai atpažinti iš balso, kuriame skamba tikro lietuvybės puoselėtojo dvasia. Jis taip pat nestokoja geros nuotaikos ir vis dar yra pavydėtinos energijos. Ypatingam savo pasirodymui aktorius parinko mėgstamų rašytojų kūrybą – Antano Miškinio, Antano Vienažindžio – Vienužio bei Juozo Tumo-Vaižganto. Kūrybos vakare jis skaitys ištraukas iš Kosto Ostrausko monodramos „Vaižgantas“.
Aktoriui nepaprastai artima yra Vaižganto pasaulėjauta, jo moralinės nuostatos. „Aš niekada taip gerai savęs neišreikščiau Hamletu, kaip tai galiu padaryti kalbėdamas apie Vaižgantą, tiksliau būdamas juo scenoje“, – atvirauja artistas.
Aktorius daugiau nei 40 metų praleido Jaunimo teatre, čia sukūrė begales charakterinių vaidmenų. F. Jakšys tikina, kad visi jo suvaidinti personažai – jam artimi žmonės, o Vaižgantas ne tik savas, bet ir nepraradęs aktualumo. „Gyvenimas, politinės situacijos keičiasi, tačiau Vaižganto žodžiai, parašyti prieš daugelį metų, tinka ir mūsų šiandieniam gyvenimui“, – sako kūrybos vakare nekantriai žiūrovų laukiantis aktorius.
Vakaro nuotaiką šildys ir muzika – sopranas Jolanta Stumbrienė atliks populiariosios ir klasikinės muzikos kūrinius. O vakaro vedlys, Valstybinės kalbos inspekcijos vadovas Donatas Smalinskas šiek tiek papasakos apie garsų ir kuklų aktorių Ferdinandą Jakšį, labiau mėgstantį kalbėti apie kitus nei apie save.

Renginio bilieto kaina – 3 eur. Įsigyti galima renginio dieną prieš pasirodymą.

 


'Aktorius Ferdinandas Jakšys kviečia į savo 80-mečio jubiliejų' nėra komentarų

Būk pirmas parašęs komentarą!

Ar norėtumėte pasidalinti savo mintimis?

Jūsų el. paštas nebus publikuojamas.

@2015 Lietuvos Teatro Sąjunga | Visos teises saugomos