Justinas Marcinkevicÿius

Aktoriai apie šiandienos Lietuvą prabils Justino Marcinkevičiaus eilėmis

Balandžio 4 d. ir 26 d. , 18 val. Lietuvos teatro sąjungoje bus parodyta literatūrinė-muzikinė kompozicija pagal Justino Marcinkevičiaus poetinę dramą „Mindaugas“, kurią atliks aktoriai – Vaiva Mainelytė, Ramutis Rimeikis ir Algimantas Butvilas.

„Justino Marcinkevičiaus kūryba lydėjo mus nuo jaunystės. Su ja mes brendom, daug kartų ją vaidinome teatre, ji mus įkvėpdavo. Šiandien J. Marcinkevičiaus kūrybą tarsi stengiamasi nustumti į praeitį, o ji aktuali ir taip reikalinga. Šiurpas eina skaitant „Mindaugo“ monologus, kurie puikiai atspindi ir šiandieną. Savo pasirodyme būtent tai ir stengsimės atskleisti“, – sakė pasirodymo sumanytojas Ramutis Rimeikis.

Justinas Marcinkevičius į Lietuvos dramaturgijos ir teatro istoriją įėjo savo trilogija: „Mindaugas“, „Katedra“, „Mažvydas“, kurioje skausmingai apmąstomas Lietuvos valstybės susidarymo ir suvienijimo etapas, architekto kūrėjo ir tarnavimo bažnyčiai santykis bei gimtosios kalbos tautoje išsaugojimo būtinybė. Šie kūriniai sovietmečiu stiprino tautiškumą, žadino domėjimąsi kalba ir istorija.

Marcinkevicius1_Ziziunas_0

„Šventė reikalinga einančiai Lietuvai. Dirbančiai, kuriančiai, bręstančiai – ne apsižiojusiai butelio kaklą. Europos integracija reikalauja iš mūsų būtent sąmoningumo ir aktyvaus pilietiškumo. Rizikuoju pasirodyti juokingas, bet ištarsiu žodį lietuviškumo. Kalba, moralė, papročiai. Nematau prasmės ištirpti, išnykti, kaip sakant, nutautėti. Kam tada tie paminklai, tiltai, Valdovų rūmai arba dainų šventės. Verta gyventi turtingiau, tačiau neverta mokėti už tai padorumu, sąžiningumu, lietuviškumu“, – viename iš interviu 2003-iaisiais Mindaugo karūnavimo 750-ųjų metinių proga kalbėjo tautos poetas, rašytojas Justinas Marcinkevičius.

Aktorių pasirodyme žiūrovai išgirs autentiškus įrašus iš Sąjūdžio jubiliejaus metinių, kur savo žodžiais tautiškumą žadino Justinas Marcinkevičius.

Projektą remia:

 

atsisiųsti


'Aktoriai apie šiandienos Lietuvą prabils Justino Marcinkevičiaus eilėmis' nėra komentarų

Būk pirmas parašęs komentarą!

Ar norėtumėte pasidalinti savo mintimis?

Jūsų el. paštas nebus publikuojamas.

@2015 Lietuvos Teatro Sąjunga | Visos teises saugomos