Laima_Strazdauskiene

Aktorės su profesore rokous žemaitėškā

L. Zorubaite_KLT_archyvas

Spalio 26 d., 18 val. Lietuvos teatro sąjungoje – žemaičių desantas. Kauno valstybinio lėlių teatro aktorės – Liucija Zorūbaitė, Laima Strazdauskienė ir profesorė, rašytoja literatūrologė Viktorija Daujotytė rokous ir joukous žemaitėškā.

Nenuilstama kūrėja, žinoma aktorė Liucija Zorūbaitė per savo ilgametę karjerą Kauno valstybiniame lėlių teatre sukūrė virš šešiasdešimt vaidmenų. O pačiai aktoriai ne mažiau svarbi jos „užklasinė“ – skaitovės veikla. Praėjusiais metais teatro sąjungos organizuotame Stefanijos Nosevičiūtės skaitovų konkurse aktorė užimė pirmą vietą.

Šį kartą aktorė subūrusi bendramintes menininkes, žiūrovams žada pristatyti humoristinius rašytojos Sofijos Kymantaitės-Čiurlionienės tekstus, o žinoma šalies literatūros tyrinėtoja, poetė Viktorija Daujotytė žemaičių kalba pristatys savo poezijos knygas – „Balsā  ūkūs. Balsai ūkuose“ , „Gīvenu vīna. Gyvenu viena“ ir „Tatā pariejau. Tai parėjau“.
Aktorė L. Zorūbaitė ir V. Daujotytė pažįstamos nuo mokyklos dienų. Baigusios tą pačią – Pavandenės vidurinę mokyklą, Telšių rajone, žinomos menininkės tarpusavyje mėgsta žemaitiškai pasišnekučiuoti. „Nors pati esu žemaitė ir su V. Daujotyte puikiai pasirokoujam žemaitiškai, bet skaitydama jos eilėraščius turiu gerokai pamiklinti liežuvį ir dažnai šifruoti žodžių prasmes“, – sakė skaitovė L. Zorūbaitė.
Minėdamos etnografinius metus renginio sumanytojos žiūrovus nori pakviesti į žemaičių kūrybos vakarą, kuriame laukia netikėta pažintis su kita V. Daujotyte ir jos kūryba bei pašėlusiai smagiu aktorių duetu – L. Zorūbaite ir L. Strazdauskiene.


'Aktorės su profesore rokous žemaitėškā' nėra komentarų

Būk pirmas parašęs komentarą!

Ar norėtumėte pasidalinti savo mintimis?

Jūsų el. paštas nebus publikuojamas.

@2015 Lietuvos Teatro Sąjunga | Visos teises saugomos