Juozas Rygertas

10 + 1 temų apie teatrą su Juozu Rygertu

Dvilypiai jausmai širdy plakasi, kalbantis su talentingu žmogumi jo gyvenimo saulėlydyje. Džiaugiesi užčiuopęs brangią akimirką ir drauge su herojumi ilgiesi seniai pamirštų dienų.

Aktorius Juozas Rygertas gimė 1936 m. sausio 2 d. Ukmergėje. Vėliau visai atsitiktinai jis mokysis aktoriaus profesijos, visą gyvenimą dirbs tuometiniame Akademiniame dramos teatre, sukurs per šešiasdešimt vaidmenų, filmuosis kine, o žymūs režisieriai jį vadins  XX a. teatro herojumi – maištingu, tačiau harmoningos sandaros.

Šiandien XXI amžius. Ir tokių aktorių beveik nebeliko. Skiriasi mokyklos, teatro kultūra – kartas išskiria laikas. Ir nei viena nei kita tikriausiai nėra geresnės, bet visgi… Vyresniajai norisi lenkti galvą už drąsą, pagarbą profesijai ir pramintus sunkius kelius link to, ką šiandien vadiname laisve.

—————

Lietuvos teatro sąjunga, remiama Lietuvos kultūros tarybos pristato projektą „10+1 temų apie teatrą su…“ Projekto iniciatoriai kalbina žymiausius Lietuvos teatro scenos veteranus, kurie dalinasi savo kūrybine patirtimi ir atsako į įvairius klausimus apie teatrą, aktoriaus meistrystę, darbo scenoje ypatybes.

 


'10 + 1 temų apie teatrą su Juozu Rygertu' nėra komentarų

Būk pirmas parašęs komentarą!

Ar norėtumėte pasidalinti savo mintimis?

Jūsų el. paštas nebus publikuojamas.

@2015 Lietuvos Teatro Sąjunga | Visos teises saugomos