54e221a6c9b17 (1)

Žiūrovų džiaugsmui – spektaklis „Kas apsakys dzūkių linksmybes“

Vasario 23 d., 18 val. Lietuvos teatro sąjungoje žiūrovų lauks dzūkės, aktorės ir draugės – Vitalija Mockevičiūtė ir Neringa Varnelytė. Gerbėjų prašymu bus parodytas judviejų spektaklis „Kas apsakys dzūkių linksmybes“. Lietuvos nacionalinio dramos teatro aktorė V. Mockevičiūtė ir Valstybinio jaunimo teatro aktorė N. Varnelytė, kartu su folkloro muzikantais Dariumi Mockevičiumi ir Pauliumi Kovalenko pristatys valandos laiko spektaklį, paremtą Dzūkijos krašto dainomis bei unikaliais pasakojamosios ir smulkiosios tautosakos kūriniais.

Didžiulio žiūrovų dėmesio ir pagyrų sulaukęs aktorių dueto spektaklis ir vėl Teatro sąjungos scenoje. Praėjusių metų rudenį aktorės Teatro sąjungoje pristatė teatrinį eskizą, kuris šiais metais peraugo į visavertį spektaklį. Tąsyk žiūrovai leipo iš juoko – tiek jo sukėlė meistriškai sukurti dviejų aktorių personažai, žodžio kišenėje neieškančios ir atsakymus į visus gyvenimo klausimus žinančios provincijos dzūkaitės. Šiuos du spalvingus personažus sukūrė aktorės, artimos draugės Vitalija Mockevičiūtė ir Neringa Varnelytė. Aktorės, regis, improvizavo pasirinkta tema ir kalbėjo apie įvairiausius dalykus – pradedant prietarais ir kaimiškomis tradicijomis, baigiant keistais gyvenimo įvykiais, negirdėtais nutikimais. Aktorės medžiagą rinkosi iš garsaus dzūkų dainiaus Petro Zalansko bei vienos žymiausių lietuvių dainuojamosios tautosakos pateikėjų Rožės Sabaliauskienės rinkinių.

„Mes norime, kad žiūrovai atėję į renginį, nebūtų nusiteikę pernelyg rimtai, tačiau pasiruoštų įvairiems netikėtumams“, – apie spektaklį sako N. Varnelytė.

Abi moteris sieja ne tik artima draugystė. Žymios lietuvių aktorės gimė ir užaugo Dzūkijos krašte. Šiltus atsiminimus apie vaikystę išsaugojusi Vitalija dzūkus vadina Lietuvos italais ir mielai pasakoja apie ugningą šio krašto žmonių prigimtį. „Tas klausai mielas triukšmas autobuse, kuriuo važiuoju į gimtąjį Nedzingės kaimą, man primena Pietų Italiją, – viename interviu atviravo aktorė, – dzūkai šneka daug ir garsiai, beveik visi dainuoja ar groja. Nors mano mama, besidominti folkloru, tvirtina, kad šis kraštas buvęs jotvingių, o mes – jų palikuonys. Iš čia ir tas vietinių aršumas, užsispyrimas, ta legendinė Perlojos respublika. Mūsų vyrai iš tikrųjų labai karšti, ūmūs. Vaikystėje po šokių kultūros namuose visada būdavo didžiosios muštynės – iki kraujo“.

Vilniečiai yra kviečiami iš arčiau susipažinti su taip vadinamo Dainavos krašto dvasia, jų pasakomis, dainomis ir, žinoma, tikromis dzūkėmis.

Spektaklio bilieto kaina – 4 eurai.


'Žiūrovų džiaugsmui – spektaklis „Kas apsakys dzūkių linksmybes“' nėra komentarų

Būk pirmas parašęs komentarą!

Ar norėtumėte pasidalinti savo mintimis?

Jūsų el. paštas nebus publikuojamas.

@2015 Lietuvos Teatro Sąjunga | Visos teises saugomos