54285c03a1bd8

Teatro sąjungoje svečiuosis operetės virtuozė

Spalio 6 d.,18 val. Lietuvos teatro sąjungos scenoje skambės muzika. Kauno valstybinio muzikinio teatro solistė Nomeda Vilkanauskaitė žiūrovus kvies į savo kūrybos vakarą „Rudens žaismai“. Renginyje taip pat dalyvaus kolegės iš sopranų trio „Trys panteros“ – Rasa Jazukonytė ir Raimonda Tallat-Kelpšaitė, vakaro pašnekesius ves profesiorius Tomas Ladyga. Renginio koncertmeisterė – Beata Andriuškevičienė.

„Norėčiau šilto ir jaukaus pabendravimo su publika. Muzikinių kūrinių žanrų ir nuotaikų įvairovė, kaip rudeninės spalvos atspindės vakaro pavadinimą. Žiūrovai išgirs ištraukas iš operos, operetės, populiariosios klasikos – mano mėgstamą muziką, kuria aš gyvenu“, – apie pasirodymą Lietuvos teatro sąjungoje sakė solistė Nomeda Vilkanauskaitė.

Nuo 1994 m. N. Vilkanauskaitė yra Kauno valstybinio muzikinio teatro solistė, kuria pagrindinius vaidmenis operose ir operetėse. Nuo 1996 m. dirba LMTA Kauno fakulteto Dainavimo katedroje, dėsto kamerinį ir solinį dainavimą. Pelniusi ne vieną apdovanojimą –1995 m. tarptautiniame J. Vitolio dainininkų konkurse Rygoje solistė apdovanota Grand Prix, 2000 m. tapo Kauno teatralų apdovanojimo „Fortūna” laureate už Madalenos vaidmenį U.Giordano operoje „Andrė Šenjė”.

Dainininkė koncertavo su Lietuvos nacionaliniu ir valstybiniu simfoniniais orkestrais, Latvijos nacionaliniu simfoniniu orkestru, Kauno Valstybiniu choru ir kameriniu orkestru, parengė kamerinės muzikos programas su Kauno kvartetu bei sakralinės muzikos koncertus. 1999 m. solistė su kolegėmis subūrė sopranų šou ansamblį „Panterų trio“. Dainininkė intensyviai koncertuoja mūsų šalyje ir užsienyje: Danijoje, Italijoje, Latvijoje, Olandijoje, Austrijoje.

Studijų metais operetės žanro virtuozė N. Vilkanauskaitė svajojo apie operinės klasikos vaidmenis. „Įsivaizdavau save dainuojančią tik operą. Tačiau susidūrusi su operete Kauno scenoje supratau, koks tai nelengvas ir subtilus žanras. Geriausių klasikinių operečių „kartelė” iškelta labai aukštai. Muzikinė medžiaga gana sunki, balsas turi ką veikti, o dar ir nekiekvienas įveikia. Artistas turi ne tik dainuoti, bet ir kalbėti ne buitiškai. Be to, reikia įtikinamai vaidinti, šokti“, – savo patirtimi dalijasi Kauno muzikinio teatro solistė.

Žinoma Lietuvos atlikėja tikisi per pusantros valandos truksiančią vakaro programą, muzikos kalba papasakoti savo kūrybos kelią, svarbiausius jos etapus. Drauge pabūti su bendraminčiais vieną įsimintiną žaismingo rudens vakarą.
Renginio bilieto kaina – 5 Lt.


'Teatro sąjungoje svečiuosis operetės virtuozė' nėra komentarų

Būk pirmas parašęs komentarą!

Ar norėtumėte pasidalinti savo mintimis?

Jūsų el. paštas nebus publikuojamas.

@2015 Lietuvos Teatro Sąjunga | Visos teises saugomos