547447551254d

Teatro sąjunga kviečia į aktorių duetų ir skaitovų vakarus

Gruodžio 1 d. (pirmadienį), 18 val. Lietuvos teatro sąjungoje įvyks aktorių duetų konkursas. Teatrinėje padangėje išsiskiriantis reginys – tai trečius metus iš eilės rengiama šventė žiūrovams, kurios metu apdovanojami geriausi trys aktorių duetai.

Kamerinėje teatro sąjungos erdvėje bus pristatyti šeši aktorių kūrybiniai duetai. „Šiais metais dalyvių sulaukėme ne tik iš sostinės, bet ir iš Panevėžio. Tikrai smalsu išvysti ir kituose Lietuvos miestuose dirbančius jaunus aktorius, susipažinti su jų kūryba ir įvertinti bendrą visų dalyvių profesinį lygį. Šių dienų aktoriai labai užsiėmę, vieni spektaklių repeticijose, kiti tam tikruose projektuose, treti – filmuojasi kine, serialuose. Džiaugiamės, kad šitoje gyvenimo spūstyje aktoriai randa laiko paruošti naujus etiudus, nebijo mesti sau iššūkį ir susitikti su žiūrovu „tete-a-tete“ , – apie aktorių konkursą kalba Lietuvos teatro sąjungos pirmininkas Ramutis Rimeikis.

Dalyvaujantiems artistams ir šį kartą bus keliami aukšti reikalavimai. Konkurso metu bus vertinama sceninė kompozicija, profesinis meistriškumas partnerystėje, originali žodžio ir minties sintezė, žanro ir formos pojūtis. Kiekvieno pasirodymo trukmė – ne daugiau kaip 20 minučių. Aktoriai pristatys visiškai naujas scenines miniatiūras bei ištraukas iš spektaklių, sukurtų 2013-aisiais metais.

Meninė aktorių branda ir meistriškumas bus vertinami konkurso komisijos – aktoriaus Vytauto Rumšo, teatrologės Šarūnės Trinkūnaitės ir teatro sąjungos pirmininko Ramučio Rimeikio.
* Spektaklio „Spiečius“ nuotrauka. Aktorių duetas Benita Vasauskaitė ir Edgaras Žemaitis.
SKAITOVŲ KONKURSE – DĖMESYS LIETUVIŲ KALBAI

Dar viena teatro sąjungos premjera – Stefanijos Nosevičiūtės skaitovų konkursas. Lietuvos teatro sąjunga inicijuoja šį konkursą, skatindama išlaikyti švarią ir taisyklingą kalbą Lietuvos scenose. Sostinės publika tuo įsitikinti galės gruodžio 15 d. (pirmadienį), 18 val., Lietuvos teatro sąjungoje.

Stefanija Nosevičiūtė-Čepaitienė (1926-2001) – žymi lietuvių aktorė, režisierė, teatro pedagogė, Lietuvos teatro ir muzikos akademijos profesorė. S. Nosevičiūtė daug prisidėjo prie lietuvių literatūros populiarinimo: skaitė Kristijono Donelaičio, Antano Strazdo, Antano Vienuolio kūrybą. Yra išlikę nemažai šių ir kitų lietuvių rašytojų kūrybos, skaitomos S. Nosevičiūtės, įrašų. Žymi pedagogė visą gyvenimą rūpinosi aktorių scenine kalba, ilgus metus pašventė studentų, būsimų aktorių rengimui, reikalaudama švarios ir aiškios kalbos teatre. Šią idėją Lietuvoje ilgą laiką išlaikė aktoriai – skaitovai Laimonas Noreika, Arnas Rosenas ir kiti.

„Kai pakvietėme aktorius registruotis į šį konkursą, nesitikėjome, kad juo susidomės ir vyresnės kartos aktoriai. Tačiau vėliau teko keisti konkurso sąlygas, neribojant amžiaus cenzo. Publika turės malonumą išgirsti dešimt skirtingų skaitovų – profesionalių aktorių iš Vilniaus, Kauno, Panevėžio miestų, – įspūdžiais dalijosi teatro sąjungos pirmininkas R. Rimeikis.

Svarbus šio konkurso tikslas puoselėti lietuvių kalbą, skatinti jos gyvybingumą. Todėl išskirtinis šio konkurso reikalavimas – dalyviams pristatyti ištrauką iš lietuvių klasikos ar lietuvių šiuolaikinės literatūros kūrinių. Pasirodymo trukmė 8-10 minučių.

Šiais metais skaitovus vertins komisijos nariai: aktorius ir skaitovas Ferdinandas Jakšys, scenos kalbos dėstytoja Judita Ušinskaitė ir teatro sąjungos pirmininkas Ramutis Rimeikis.


'Teatro sąjunga kviečia į aktorių duetų ir skaitovų vakarus' nėra komentarų

Būk pirmas parašęs komentarą!

Ar norėtumėte pasidalinti savo mintimis?

Jūsų el. paštas nebus publikuojamas.

@2015 Lietuvos Teatro Sąjunga | Visos teises saugomos