555d88aa5e8af

Solistės Kristinos Siurbytės kūrybos vakaras

Lietuvos teatro sąjungoje gegužės 25 d., 18 val., įvyks susitikimas su viešnia iš Kauno, daugybės apdovanojimų laureate, soliste Kristina Siurbyte. Pirmąkart kūrybos vakarą rengianti Kauno valstybinio muzikinio teatro artistė paruošė ypatingai spalvingą ir originalią programą, pavadinimu „Mano širdies muzika“. Vakaro metu skambės arijos iš įvairių operų, operečių ir miuziklų. Kartu su soliste pasirodys jos ištikimi scenos bendražygiai, baritonas Gediminas Maciulevičius ir tenoras Žanas Voronovas. Akomponuos koncertmeisterė Beata Vingraitė.

Kristina Siurbytė gimė ir užaugo Kaune, mokėsi Aušros gimnazijoje bei I muzikos mokykloje. Kaip pati ne kartą yra sakiusi, muzikos pamokos, grojimas nebuvo pats mėgstamiausias jos užsiėmimas ir apie muzikantės karjerą niekada nesvajojusi. Požiūris į muziką pasikeitė tuomet, kai paauglystėje pradėjo dainuoti sakralinės muzikos ansamblyje „Pastoralė”. Supratusi, jog grojimas ir dainavimas yra visiškai skirtingi dalykai, 1993 m. K. Siurbytė įstojo į Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Kauno fakulteto S. Martinaitytės solinio dainavimo klasę. Čia ji jautėsi it žuvis vandenyje. Būdama trečio kurso studentė pradėjo kurti pirmuosius vaidmenis Kauno valstybinio muzikinio teatro scenoje.

Madam Pompadur iš operetės „Madam Pompadur“, grafienė Cėdlau iš „Vienos kraujo“, Madlena iš „Baliaus Savojoje“, Amneris iš miuziklo „Aida“, Mersedesa iš „Grafo Montekristo“ – tai tik keletas K. Siurbytės sukurtų vaidmenų, kurie išgarsino solistę ir pažymėjo naują sceninės kūrybos etapą.

Viename paskutiniųjų interviu K. Siurbytė prisipažįsta, kad „Baliaus Savojoje“ ir „Grafo Montekristo“ herojes ji kūrė su neapsakoma meile ir smalsumu. „Man tai buvo didžiulė dovana, – atvirauja artistė. –Kurdama išties jaučiau malonumą. Kartais vos vienas vaidmuo gali tave pakylėti į nepasiekiamas aukštumas, tačiau dažniausiai prireikia penkerių, dešimties ar daugiau kūrybos, ieškojimų ir juodo darbo metų, kad pakiltum į kitą, aukštesnę, pakopą. Jaudinuosi, kai vaidmeniui nebūnu subrendusi. Nemėgstu įtampos, kuri tuomet atsiranda.“

Puikūs vaidmenys atnešė solistei ne tik neapsakomą kūrybos džiaugsmą, bet ir kritikų įvertinimą. Dainininkė ne kartą tapo Kauno teatralų apdovanojimo „Fortūna“ prizo laureate, „Auksinio scenos kryžiaus“ nominantė operos ir operetės kategorijoje. Solistė neveidmainiaudama sako, jog gauti apdovanojimai išties turi reikšmės jos gyvenime, „ypač, kai triūsas įvertintas ne tik pelnytai, bet ir laiku“.

K. Siurbytė yra dainavusi su Kauno ir Panevėžio kameriniais orkestrais, nuolatos koncertuoja įvairiuose Lietuvos miestuose, bendradarbiauja su valstybiniu simfoniniu orkestru (vad. G. Rinkevičius), dalyvavo koncertinėse programose Austrijoje, Švedijoje, JAV, Čekijoje, kviečiama dainuoti įvairiuose festivaliuose.


'Solistės Kristinos Siurbytės kūrybos vakaras' nėra komentarų

Būk pirmas parašęs komentarą!

Ar norėtumėte pasidalinti savo mintimis?

Jūsų el. paštas nebus publikuojamas.

@2015 Lietuvos Teatro Sąjunga | Visos teises saugomos