3

Netekome aktorės Reginos Paliukaitytės

Vasario 9 dieną mirė ilgametė Lietuvos valstybinio akademinio dramos teatro (dabar – Lietuvos nacionalinis dramos teatras) aktorė Regina Paliukaitytė.

Aktorė sukūrė per 100 vaidmenų, o labiausiai išgarsėjo nusifilmavusi Almanto Grikevičiaus ir Algirdo Dausos filme „Jausmai“.

R. Paliukaitytė gimė 1940 m. sausio 6 d. Kaune. 1957 m. baigė Utenos pirmąją vidurinę mokyklą. 1961 m. baigė Lietuvos valstybinę konservatoriją.

Aktorė dirbo Šiaulių, Akademiniame dramos ir Pilies teatruose. Sukūrė per 100 vaidmenų. Dalyvavo radijo ir televizijos vaidinimuose, televizijos filmuose, radijo laidose, kaip skaitovė – koncertuose, dirbo pedagoginį darbą – dėstė scenos kalbą Vilniaus universitete ir Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje.

1969 metais už Agnės vaidmenį režisieriaus A. Grikevičiaus kino filme „Jausmai“ Baltijos šalių, Baltarusijos ir Moldavijos kino festivalyje R. Paliukaitytė pripažinta geriausia moters vaidmens atlikėja. „Jausmai“, minint kino gyvavimo šimtmetį, 1995 metais buvo išrinktas geriausiu visų laikų lietuvišku vaidybiniu filmu.

Pasak su R. Paliukaityte ilgai teatre dirbusios aktorės Vaivos Mainelytės, sunku susitaikyti su mintimi, kad niekad nebesutiksiu Reginos, niekada nebepakalbėsime aukštaitiškai. Tai buvo labai geras, doras žmogus, gera mama ir žmona.

R. Paliukaitytę prisimena ir aktorius Vytautas Rumšas: „Man Regina siejasi su teatro etika, ji – tikra teatro etikos skleidėja ir saugotoja, o į teatro etiką įeina vienas iš pagrindinių postulatų – padorumas. Regina visą gyvenimą niekam nesilankstė, buvo tiesus, atviras žmogus. Be to, esu įsitikinęs, kad žmogų visada išduoda balsas. Reginos balsas buvo švarus, labai gražus“.

Atsisveikinti su aktore bus galima vasario 11-ąją nuo 10.00 iki 14.00 val. laidojimo namuose „Nutrūkusi styga“ (Ąžuolyno g. 10, Vilnius). Vasario 11-ąją 8.00 val. už aktorę mišias Vilniaus šv. Kazimiero bažnyčioje (Didžioji g. 34) laikys kunigas Antanas Saulaitis.

Laidotuvės vyks Karveliškių kapinėse.

ELTA


'Netekome aktorės Reginos Paliukaitytės' nėra komentarų

Būk pirmas parašęs komentarą!

Ar norėtumėte pasidalinti savo mintimis?

Jūsų el. paštas nebus publikuojamas.

@2015 Lietuvos Teatro Sąjunga | Visos teises saugomos