554a7c31c3020

Aktoriai atskleis nepažįstamą Vaižganto pasaulį

554a7c31cecae

Gegužei įsibėgėjus Lietuvos teatro sąjungoje pasitiksime Juozo Miltinio dramos teatro aktorių duetą – Ligitą Kondrotaitę ir Rimantą Teresą. Aktoriai paruošė intriguojančią vakaro programą – literatūrinius skaitymus „Pažįstamas ir nepažįstamas Vaižgantas“. Jau šį pirmadienį, (11-tą dieną), 18 val., Teatro g. 8.

Daugeliui mūsų, lietuvių literatūros korifėjas Juozas Tumas Vaižgantas asocijuojasi su jo populiariausiais kūriniais „Dėdės ir dėdienės“, „Nebylys“, „Pragiedruliai“. O ši iškili asmenybė buvo viena produktyviausių XIX a. pab. – XX am. pr. amžiaus lietuvių rašytojų. Nuo pirmosios knygelės pasirodymo iki šiol yra išspausdintos 132 rašytojo knygos arba nauji jų leidimai. Sunku būtų surasti kitą tokį visuomenės veikėją, kuris būtų susilaukęs tokio didelio mokslininkų, literatų, žurnalistų, politikų ar kitų savo laiko amžininkų dėmesio. Rašytojo kūriniai buvo išversti ir išleisti lenkų, rusų, estų kalbomis.

Vaižgantas – išskirtinių gabumų, talento ir taurios širdies žmogus. Rašytojas, spaudos darbuotojas, literatūros istorikas, kritikas, visuomenės veikėjas, pedagogas, kunigas – tai jo gyvenimo veiklos ir misijos. Verdančio temperamento, išoriškai trykštąs energija rašytojas juto ir vienatvės dvelksmą, matė savo darbų netvarumą, ribos tarp gėrio ir blogio žmogaus prigimtyje trapumą.

Skaitymų vakare „Pažįstamas ir nepažįstamas Vaižgantas“ aktoriai stengsis kuo visapusiškiau atskleisti šią daugialypę lietuvių kultūros asmenybę. L. Kondrotaitė ir R. Teresas skaitys mažiau žinomus jo kūrinius, asmeninius laiškus, pasakos apie jo sudėtingus santykius su bažnyčios hierarchija, supažindins su jo kūryba, pomegį teatrui. Šio vakaro programos medžiagos aktoriai ieškojo ir rinko Kauno archyviskupijos kurijos archyvuose, lietuvių literatūros ir tautosakos institute.

„Norime pakviesti žiūrovus stabtelti, suklusti ir skirti savo dėmesį mūsų kasdienybėje primirštam lietuvių literatūros pasididžiavimui Vaižgantui. Jo kūrybą nėra lengva perskaityti. Skubri, rafinuota, sodri įvairiausiom vingrybėm rašytojo kalba reikalauja rimties ir ramybės. O šiame chaotiškų įvykių pertekliaus laikais, surasti laiko praeities rašytojams išties nelengva“, – sakė Juozo Miltinio dramos aktorė Ligita Kondrotaitė laukdama susitikimo su sostinės publika.

Prisiminti, susipažinti ar sužinoti daugiau visų norinčiųjų lauksime Lietuvos teatro sąjungoje.

Renginio bilieto kaina – 2 EUR


'Aktoriai atskleis nepažįstamą Vaižganto pasaulį' nėra komentarų

Būk pirmas parašęs komentarą!

Ar norėtumėte pasidalinti savo mintimis?

Jūsų el. paštas nebus publikuojamas.

@2015 Lietuvos Teatro Sąjunga | Visos teises saugomos