547590dcca223

10+1 temų apie teatrą su Ferdinandu Jakšiu

Lietuvos teatro sąjunga, remiama Spaudos, radijo ir televizijos fondo, pristato projektą „10+1 temų apie teatrą su…“ Projekto iniciatoriai kalbina žymiausius Lietuvos teatro scenos veteranus, kurie dalinasi savo kūrybine patirtimi ir atsako į įvairius klausimus apie teatrą bei aktoriaus meistrystę.

77 metų aktorius Ferdinandas Jakšys labiau mėgsta kalbėti apie kitus nei apie save. Jo atmintyje išliko pokario metų mokykla, pirmosios repeticijos, netikėtai atrasti uždraustos literatūros klodai. Visa tai siejosi su tais žmonėmis, su kuriais F. Jakšys dirbo ir brendo kaip menininkas kelis dešimtmečius.

Aktorius daugiau nei 40 metų praleido Jaunimo teatre, čia sukūrė begales charakterinių vaidmenų ir apie kiekvieną iš jų galėtų kalbėti nenuilsdamas. Tačiau mus domino ne jo sukurtų vaidmenų skaičius, bet patirtis ir sukauptos mintys apie dalykus, kuriuos apibendrinti įmanoma tik nuėjus ilgą menininko kelią. Kokia yra teatrinė etika, sceninės kalbos, partnerystės svarba.

Daug temų pasiūlėme aktoriui, o kai kurias jis pasiūlė mums. Visas dešimt rasite čia, nuoširdžiame, lėtame pasakojime apie teatrą ir, kaip visada, vienas klausimas „ne į temą“. Bet ar tikrai?
Video įrašą žiūrėkite „nuėję“ į šią nuorodą


'10+1 temų apie teatrą su Ferdinandu Jakšiu' nėra komentarų

Būk pirmas parašęs komentarą!

Ar norėtumėte pasidalinti savo mintimis?

Jūsų el. paštas nebus publikuojamas.

@2015 Lietuvos Teatro Sąjunga | Visos teises saugomos